RK94S30F
5 out of 5 Customer Rating
Sharp Microwave 30" Trim Kit - Stainless Steel is rated 4.1 out of 5 by 22.
  • y_2026, m_5, d_12, h_14
  • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.43
  • cp_1, bvpage1
  • co_hasreviews, tv_9, tr_13
  • clientName_pcrichardson
  • bvseo_sdk, dw_cartridge, 18.2.0, p_sdk_3.2.0
  • CLOUD, getAggregateRating, 48ms
  • reviews, product
or
Suggested monthly payments with 6-month special financing. Offer good now through 12/31/26.
Show Me How
BUY NOW, PAY LATER WITH . See if you qualify
Delivery & Pickup Options
Delivery to 43215 Change
Parcel Delivery
Learn More
About this Item
Sharp 30 in. Built-In Microwave Oven Trim Kit - Stainless Steel
30 in. Built-In Microwave Oven Trim Kit - Stainless Steel
Features:
  • Dimensions (WxHxD): 29.93 Inches x 20.00 Inches x 20.12 Inches
  • Stylish Design and a Stainless Steel Finish Creates a Seamless, Built-in Appearance
  • Includes Ducts, Finish Trim, and Easy-to-Follow Instructions
  • Microwave Oven Not Included
Description
30" Trim kit
Dimensions
29.9(w) X 20.0(h) X 20.1(d)
Shipping Weight
20 lbs
Date published: 2026-04-25
Date published: 2026-03-03
Rated 4 out of 5 by from Got a white one So glad I found a white convection microwave, my small "country kitchen" doesn't have any other SS or black appliances. I wish the unit had more microwave power but I'll get used to the 900W. Had to have service before I even used it because the child door lock wouldn't let me open the unit at all. We disabled it since I would not need that function.